Předešlé ročníky

„Tanec je dialog mezi srdcem a tělem.“

2008

V neděli 8. 6. 2008 se ve Filharmonii Hradec Králové uskutečnil 2. ročník Soutěžní přehlídky mladých tanečníků, organizovaný již Baletem HKH. Soutěže se zúčastnilo kolem 350 tanečníků z 19 tanečních škol z Čech, Moravy a Polska, kteří ukázali své umění ve více než 125 choreografiích. Post předsedy poroty stejně jako v loňském roce obsadil baletní mistr Vlastimil Harapes a po jeho boku rozhodovali i první sólistka baletu Národního divadla Zuzana Susová a nositel Thálie Michal Štípa.

Post předsedy poroty stejně jako v loňském roce obsadil baletní mistr Vlastimil Harapes a po jeho boku rozhodovali i první sólistka baletu Národního divadla Zuzana Susová a nositel Thálie Michal Štípa.

A kdo byli ti šťastní na pomyslných stupních vítězů?

Kategorie A: 6 – 10 let (sóla, páry, dua)

  • 1
    Dolls (Panenky)
    Zakrzewska Basia, Warchalowska Zuzanna – Capitol
  • 2
    Arabský tanec
    Havránková Anežka – ZuŠ K.S. Praha, Radotín
  • 3
    Cikánský tanec
    Kateřina Dostálová – Baletní studio, Olomouc

Kategorie AA: 6 – 10 let (skupiny)

  • 1
    Pink Panthers
    ZUŠ K.S. Praha - Radotín
  • 2
    Pas de Trois
    Capitol
  • 3
    Sabotier
    Baletní studio Olomouc

Kategorie B: 11 – 13 let (sóla, páry, dua)

  • 1
    I feel good
    Děrešová Kateřina – Baletní studio Olomouc
  • 2
    Labuť
    Kafková Anna – ZUŠ Havlíčkova, Pardubice
  • 3
    Španělák
    Hengalová Rebeka – Baletní studio Olomouc
  • 4
    Zvláštní cena poroty za Partnerství
    Robin Weiermüller

Kategorie BB: 11 – 13 let (skupiny)

  • 1
    Nový Kabát
    ZUŠ J. Pravečka, Lanškroun
  • 2
    Pas de Trois
    ZUŠ Chrudim
  • 3
    Dívčí tanec
    ZUŠ Havlíčkova, Pardubice

Kategorie C: 14 – 15 let (sóla, páry, dua)

  • 1
    Variace z baletu Bajadéra
    Dzwonik Paula – Capitol
  • 2
    Raymonda
    Krátká Věra, Plačková Eliška – Tanec Brno
  • 3
    Pizzicato
    Klaudia Połeć, Augustyna Defrektyka – Capitol

Kategorie CC: 14 – 15 let (skupiny)

Porota se rozhodla ceny neudělit. Doslovně předseda poroty řekl: „Porota se rozhodla neudělit žádnou cenu, protože jste byli všichni báječní a bylo by nespravedlivé, kdybychom někomu ten diplom dali a někomu ne. Takže gratulujeme všem.“ – The jury decided not to grant price. Literally chairman of the jury said: “The jury decided not to grant any award, because you were all wonderful and it would be unfair if someone gave the diploma to someone Sun So congratulations to all. “

Kategorie D: 16 - 25 let (sóla, páry, dua)

  • 1
    Gisele
    Woźniak Karolina – Capitol
  • 2
    Plamen
    Novotná Tereza – ZUŠ Havlíčkova, Pardubice
  • 3
    Variace Medory
    Kurilec Magdalena – Capitol
  • 4
    zvláštní cena poroty za taneční herectví
    Jan Vozáb

Kategorie DD: 16 – 25 let (skupiny)

  • 1
    Těžký život mrkve
    ZUŠ Na Střezině
  • 2
    Symfonia klasyczna
    Capitol
  • 3
    Nálady
    SMOT

Soutěže se účastnily tyto taneční školy:

  • ARABESKA
    Praha 9
  • Balet HKH
    Hradec Králové
  • Balet Niké
    Baletní škola I. V. Psoty, Brno
  • Baletní studio
    Olomouc
  • Baletní škola BcA. Jána Nemce
    Praha 3
  • SMOT – Studio moderního tance J. Bednářové
    Týniště nad Orlicí
  • Szkola baletowa “Capitol”
    Wroclaw
  • Tanec – Brno
    Brno
  • ZUŠ B. Smetany
    Litomyšl
  • ZUŠ Broumov
    Broumov
  • ZUŠ Havlíčkova
    Pardubice
  • ZUŠ Heřmanův Městec
    Heřmanův Městec
  • ZUŠ Chotěboř
    Chotěboř
  • ZUŠ Chrudim
    Chrudim
  • ZUŠ J. Pravečka
    Lanškroun
  • ZUŠ Klementa Slavického
    Praha 5 – Radotín
  • ZUŠ Na Střezině
    Hradec Králové
  • ZUŠ Ústí nad Labem
    Neštěmice
  • ZUŠ Zbraslav
    Praha 5