Předešlé ročníky

„Tanec je dialog mezi srdcem a tělem.“

2009

V sobotu 18. 4. 2009 ožil sál Filharmonie Hradec Králové třetím ročníkem soutěžní přehlídky mladých tanečníku s novým názvem “Hradecká Odette". Soutěže se účastnilo kolem 180 soutěžících ze 13 tanečních škol, kteří porotcům i divákům zatančili celkem 114 soutěžních choreografií. Místo v odborné porotě i letos přijali přední sólisté Národního divadla Nikola Márová a Michal Štípa, dále pak zkušení taneční pedagogové Kateřina Slavická, Jurij Slipič a choreograf Jiří Horák.

A kdo byli ti šťastní na pomyslných stupních vítězů?

Kategorie I. A

  • 1
    Variace Lisetty
    Anna Hermanová – Baletní škola BcA. Jána Nemce
  • 2
    Sen o slunovratu
    Michaela Rákosová – Zuš Pardubice, Havlíčkova
  • 3
    Zlatá rybka
    Marie Eliášová – Balet HKH

Kategorie I. B

  • 1
    *Kocour a kočička
    Barbora Vanská, Marek Pospíšil – Baletní studio při MDO (* Zvláštní cena poroty)
  • 2
    Tanec v modrém
    Karolína Hálová, Kristýna Hálová – Baletní škola BcA. Jána Nemce
  • 3
    Magnolia
    Tereza Jakoubková, Veronika Růžičková – Baletní škola BcA. Jána Nemce

Kategorie I. C

  • 1
    Tanec Pomerančů
    Baletní škola BcA. Jána Nemce
  • 2
    Královská kuchyň
    Balet HKH
  • 3
    Itálská polka S.
    Baletní škola BcA. Jána Nemce

Kategorie II. A

  • 1
    Variace Paquita
    Kristýna Kodedová – Baletní škola BcA. Jána Nemce
  • 2
    Španělský tanec
    Kateřina Fialová – Zuš Pardubice, Havlíčkova
  • 3
    Kotě
    Dominika Dosedlová – Zuš Pardubice, Havlíčkova

Kategorie II. B

  • 1
    Perské princezny
    Anna Šimonová, Aurora Roštičková – Zuš Pardubice, Havlíčkova
  • 2
    Schůzka naslepo
    Roman Vobejda, Klára Votoupalová – TO ZUŠ Chrudim
  • 3
    Vojáček a panenka
    Natálie Bušková, Viktorie Bušková – ZUŠ Charloty Masarykové

Kategorie II. C

  • 1
    Cikánský Tanec
    Balet HKH
  • 2
    Variace z Louskáčka
    Balet HKH
  • 3
    Masky
    ARABESKA (občanské sdružení Balet koncert)

Kategorie III. A

  • 1
    Joyful Devotion
    Hagemanu Alyssa – Ballet Centrum Fürth
  • 2
    Pánská variace ze svatebního páru
    Vladimír Pokorný – Baletní škola BcA. Jána Nemce
  • 3
    Variace Víly
    Anna Blažková – Balet HKH

Kategorie III. B

  • 1
    Papageno
    Robin Weiermuller, Rebeka Hengalová – Baletní studio při MDO Olomouc
  • 2
    Noc v bílém saténu
    Daniela Poková, Kateřina Foltmanová – ARABESKA (občanské sdružení Balet koncert)
  • 3
    Vstup z 1. Jednání
    Tereza Rašková, Tereza Špačková – Baletní škola BcA. Jána Nemce

Kategorie III. C

  • 1
    Valčík/ Prosinec z cyklu měsíce
    Zuš Pardubice, Havlíčkova
  • 2
    Pas de Trois
    TO ZUŠ Chrudim
  • 3
    Grand Pas de Quatre
    Zuš Pardubice, Havlíčkova

Kategorie IV. A

  • 1
    Variation
    Terauchi Moeko – Ballet Centrum Fürth
  • 2
    Variace Giselle
    Eliška Rufertová – Balet HKH
  • 3
    Variace
    Šárka Loukotová – Zuš Pardubice, Havlíčkova

Kategorie IV. B

  • 1
    Pas
    Eliška Rufertová, Pavel Dorňák – Balet HKH
  • 2
    Vstup z Esmeraldy
    Slávka Zellerová, Zdeňka Zellerová – Baletní škola BcA. Jána Nemce
  • 3
    Slovanský tanec
    Klára Urbanová, Tereza Vágnerová – Baletní škola BcA. Jána Nemce

Kategorie IV. C

  • 1
    Jaro
    Baletní studio při MDO Olomouc
  • 2
    Gioconditá
    Baletní škola BcA. Jána Nemce
  • 3
    Farandola
    Baletní škola BcA. Jána Nemce

Kategorie V. A

  • 1
    Variation
    Yamada Eriko – Ballet Centrum Fürth
  • 2
    My One and Only
    Helena Zellerová – Baletní škola BcA. Jána Nemce
  • 3
    Šeříková víla
    Kristýna Džurná – Baletní škola BcA. Jána Nemce

Kategorie V. C

  • 2
    Air
    Zuš Pardubice, Havlíčkova